معاونت پژوهش و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان
  اخبار دانشگاه
 
تاليف کتاب « پرستاري بيماريهاي خوني» از سوي عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي همدان

خبرگزاري آنا: کتاب «پرستاري بيماري هاي خوني» مطابق با سرفصل‌هاي وزارت بهداشت و درمان از سوي عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي همدان تاليف شد.

ليلا جمشيدي مولف اين اثر در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاري آنا اظهار کرد: مراقبت هاي پرستاري به عنوان يک جزء اساسي از خدمات بهداشتي، درماني، از اهميت بسياري برخوردار است و سلامت و بهبود بيماران در گرو ارائه مراقبت با کيفيت است، به همين علت، ارائه مراقبت ها و خدمات با کيفيت مناسب، به عنوان يک اولويت در نظام بهداشتي درماني، به ويژه در زمينه خدمات پرستاري مطرح شده است.

وي بيان کرد:يکي از حيطه هاي ارائه خدمات مراقبت پرستاري، پرستاري سيستم محافظتي و خون است و سيستم هاي خون ساز و ايمني، سيستم هاي بسيار پيچيده اي هستند و آگاهي از ساختمان و عملکرد و نحوه ي بررسي سيستم حفاظتي، به پرستاران کمک خواهد کرد تا از مددجوياني که به هر يک از اختلالات  گسترده ي تأثيرگذار بر اين سيستم فوق العاده پيچيده مبتلا است مراقبت بعمل آورد.

عضو هيات علمي گروه پرستاري دانشگاه آزاد اسلامي همدان تصريح کرد: بيماري هاي خوني يا هماتولوژيکي نيز، اختلالاتي پيچيده هستند که به آگاهي و شناخت پرستار از سيستم خون ساز نياز دارند. بسياري از اختلالات خوني خطرناک و کشنده هستند، اما برخي ديگر از اين نوع اختلالات نيز وجود دارند که با آموزش به مددجو در ارتباط با تغذيه مناسب و مصرف منظم دارو، به آساني تحت کنترل قرار  مي گيرند و تزريق خون و فرآورده هاي خوني نيز جهت درمان اين اختلالات، اغلب بر عهده پرستاران است.

جمشيدي تاکيد کرد کتاب" پرستاري بيماريهاي خوني" در جهت رفع نياز آموزشي دانشجويان پرستاري، و بر اساس سرفصل مصوب وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي و عمدتأ با استفاده از منابع مرجع( برونر، فيپس، لاکمن، بلک) ،  جهت آموزش در مقطع کارشناسي پرستاري تدوين گردد.

به گزارش آنا: مولف اين اثر در کارنامه علمي خود چاپ بيش از 19 مقاله در مجلات معتبر داخلي و خارجي ( علمي پژوهشي ISC، ISI )، ارائه بيش از 65 عنوان مقاله در کنگره هاي ملي و بين المللي( داخل و خارج از کشور)، بيش از 14 طرح پژوهشي  پايان يافته و انتشار نتايج حاصل از آنها، تاليف دوجلد کتاب و انتخاب در سالهاي متمادي بعنوان پژوهشگر برتر حوزه علوم پزشکي واحد ومنطقه را دارد.



 
     
This page and its contents copyright 2013 Islamic Azad University Hamedan Branch All Rights Reserved ©
کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان مي باشد
web designer & developer:saeid maleki .