معاونت پژوهش و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان
  اخبار دانشگاه
 
دانشگاه آزاد اسلامي، نگين دانشگاهي دهمين نمايشگاه الکامپ همدان

دهمين نمايشگاه الکامپ همدان از دهم تا پانزدهم آبان ماه در محل دائمي نمايشگاه بين‌المللي همدان برگزار شد .

معاون پژوهش و فناوري واحد همدان در گفت و گو با خبرنگار آنا، نمايشگاه الکامپ را رويدادي مهم در عرصه تکنولوژي دانست و عنوان نمود: تفاوت اصلي نمايشگاه امسال با سالهاي قبل تمرکز بر دانش بنيان بودن دستاوردهاي ارائه شده در آن است.

عليرضا اسفندياري مقدم افزود: خودروي زائر بر الکتريکي آدراپانا از دستاوردهاي واحد اسدآباد، خانه هوشمند از دستاوردهاي واحد ملاير و روبات هاي گوناگون قابل برنامه ريزي واحد همدان، همگي بر پايه فعاليت هاي دانش بنيان و بومي سازي دانش طراحي و ساخت، ارائه در اين نمايشگاه ارائه شده اند.

مدير دفتر ارتباط با صنعت واحد همدان و مسئول غرفه استان در دهمين نمايشگاه الکامپ، توانمند سازي شرکت کنندگان در نمايشگاه را، کمترين دستاورد نمايشگاه هائي از اين دست بر شمرد و عنوان کرد: تمرکز امسال ما بر دانشجومحور بودن نمايشگاه بود تا دانشگاه محور بودن آن. همين مسئله باعث گرديد تا انگيزه خاصي در بازديد کنندگان جهت برقراري ارتباط و بحث و تبادل نظر با دانشجويان دانشگاه آزاد صورت پذيرد.

مهدي عسگري کيا بيان داشت: از نکات ويژه اين نمايشگاه، حضور انحصاري "ناصر نيکبخت" استاندار همدان به همراه معاون سياسي امنيتي استانداري، در غرفه دانشگاه آزاد اسلامي استان همدان بود که با پرده برداري از خودروي برقي زائر بر" آدراپانا" جهت ارائه در نمايشگاه الکامپ همدان همراه گشت.

براساس اعلام عسکري کيا خودروي الکتريکي آدراپانا ، به طور کاملا بومي و بر مبناي امکانات خودرويي کشور طراحي و ساخته شده است.

موتور محرک اين خودرو از نوع براش لس برق مستقيم با توان 10 کيلو وات است که از سوي چهار باتري 200 آمپري کلسيمي تغذيه مي شود و با هر بار شارژ مسافت 80 کيلومتر را طي خواهد کرد.

اين خودرو به راحتي مي تواند با اتصال به برق 220 ولت شبکه شارژ شده و به مدت چهار ساعت مداوم مورد بهره برداري قرار گيرد.

کار طراحي و محاسبات فني اين خودرو در چهار ماه انجام شد و تلاش شبانه روزي تيم اجرايي در مدت 22 روز به ثمر نشست.

به گزارش آنا، دهمين نمايشگاه الکامپ همدان ديروز پس از يک هفته کاري به کار خود پايان داد. 
     
This page and its contents copyright 2013 Islamic Azad University Hamedan Branch All Rights Reserved ©
کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان مي باشد
web designer & developer:saeid maleki .